NEPŘÍJEMNÁ DOVOLENÁ

Horor na dovolené. Z luxusního hotelu odvezli hosty do karantény

Britka v izolaci v Řecku
Zdroj: Paula Henry
David Mimra
David Mimra
16.10. 2020 5:50
Téma:

Britský pár vyhodili z luxusního hotelu poté, co u ženy test prokázal nákazu koronavirem. Paula Henryová musí trávit izolaci v bytě na okraji ostrova sama bez manžela. Pokoj prý pod hrozbou vězení nesmí vůbec opustit.

Hned po příletu do Řecka 6. října si na letišti Paulu Henryovou náhodně vybrali a otestovali na koronavirus. Žena i s manželem potom odjeli do luxusního hotelu a užívali si dovolenou. Ovšem jen do chvíle, než ženě zavolali, že její test vyšel pozitivně.

 

"Poslali doktora, který mi změřil teplotu a zaúčtovali mi za to 150 liber (v přepočtu zhruba 4 500 korun). Řekl, že nás odvezou, kam potřebují. Neřekli nám, kam jedeme, neměli jsme na výběr," uvedla rozčílená Britka pro deník Manchester Evening News. Podle jejich slov skončila ona i její manžel v otřesném pokoji v jiném hotelu na okraji ostrova. Je prý sledovaná 24 hodin denně. S mužem musí být od sebe odděleni. Úředníci jim měli vyhrožovat až 10letým vězením v případě, že karanténu poruší.

 

 

Pár si stěžuje na podmínky ubytování, stravu i zacházení. "Neexistuje absolutně žádný důvod, proč bychom měli být odděleni. Nesmíme být v kontaktu ani se navzájem vidět. Nemůžeme nic dělat.  V pokoji mám šváby a brouky. Jídlo je studené a mokré. Nedali byste ho psovi," stěžuje si Henryová.

 

Pár tvrdí, že si připadají, jako kdyby je někdo unesl z luxusního pokoje a umístil do vězení nebo squotu. "Jsem si jistý, že vězení je lepší než tohle. Neočekávám, že budu zavřený v pětihvězdičkovém hotelu, ale očekávám, že budu někde, kde je čisto a kde se cítím v bezpečí. To je prostě nelidské," řekl manžel Britky.

 

 

Pár nejvíce mrzí to, že se na dovolenou celý rok těšili. Před odletem podstoupili dva testy na koronavirus. Oba byly negativní. Pár se měl domů vrátit v úterý. Nyní musí hledat jiné řešení.

 

 

Paula Henryová kontaktovala i společnost, která jim letenky do Řecka zprostředkovala. "Je nám samozřejmě líto, že jsme se o této zkušenosti dozvěděli. Se zákazníky jsme byli v kontaktu, abychom udělali, co je v našich silách, včetně jejich kontaktu s britským konzulátem a pomoci zajistit lety zpět do Velké Británie po příslušném období karantény,“ řekl mluvčí Jet2 pro Mirror.

TN.cz