Komunální volby

Rozmyslel si to! Mišík nakonec za TOP 09 kandidovat nebude

Adam Mišík nebude kandidovat!
Zdroj: Warner Music
Téma:

Na hlasovacím lístku se v podzimních volbách měl za TOP 09 objevit mladý zpěvák a herec Adam Mišík, syn hudebníka Vladimíra Mišíka. Přestože s ním předseda TOP 09 Jiří Pospíšil již počítal, Mišík však vstup do politiky zatím odmítl. Údajně kvůli kariéře.

Mladý zpěvák v minulosti se stranou aktivně spolupracoval a podporoval ji. Zúčastnil se například několika debat o fungování hlavního města nebo Evropské unie. Mišík se snaží především zapojit mladé lidi do politiky a přiblížit jim výhody členství v Evropské unii.

 

O tom, že bude Mišík kandidovat v říjnových volbách do zastupitelstva hlavního města Prahy, informoval minulý týden jako první server Týden.cz, který citoval předsedu strany Jiřího Pospíšila. "Adam Mišík bude na kandidátce pro hlavní město Prahu na 22. pozici," uvedl tehdy europoslanec.

 

 

Ještě před pár dny nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo být všechno jinak. "Je dobře, že se schopní a úspěšní lidé ve svých oborech angažují v komunální politice," napsala k Mišíkově volebnímu plakátu na Facebook TOP 09, za kterou měl zpěvák kandidovat. Příspěvek zpěvák ze sociální sítě již stáhl.

 

Mišík však svou kandidaturu uvedl na pravou míru. "Ačkoliv v minulém týdnu přes jedno médium proběhla informace, že bych se opravdu zapojil do komunálních voleb jako kandidát, nestane se tak," sdělil Adam Mišík serveru Lidovky.cz. "Rozhodl jsem se nekandidovat vzhledem ke svým pracovním závazkům: jak kampaň, tak případná funkce zastupitele by nešly skloubit plnohodnotně."

 

V roce 2013 se stal Adam Mišík objevem roku v anketě Český slavík Mattoni. Kromě zpěvu se věnuje také herectví, objevil se v řadě českých filmů i seriálů. Před letošními prezidentskými volbami veřejně podporoval se svým otcem Jiřího Drahoše.

ls TN.cz