vakcinace dětí

Matka odmítla očkovat svého syna. Skončila kvůli tomu ve vězení

Očkování dětí
Zdroj: Thinkstockphotos
Odmítla očkovat syna a půjde do vězení.
Téma:

Rebecca Bredowová z Detroitu byla odsouzena k sedmi dnům za mřížemi za to, že odmítla očkovat svého devítiletého syna. S očkováním nejprve souhlasila, pak jej ale odmítla, i když k němu byla soudně vyzvána. V Americe je to první případ uvěznění rodiče, který odmítl vakcinaci svého dítěte.

"Raději půjdu do vězení a budu si stát za tím, v co věřím, než se poddat něčemu, v co silně nevěřím," uvedla Bredowová u soudu.

 

Bredowová nejprve souhlasila se svým exmanželem, že syna vakcinují, později si své rozhodnutí rozmyslela. Rodiče státu Michigan jsou oprávněni odmítnout očkovat své děti, Bredowová se však prohřešila, když s očkováním nejprve souhlasila a poté jej odmítla, i když ji k němu vyzval soud.

 

Soud poslal Bredowovou do vězení na týden. Během té doby bude mít syna v péči otec. S bývalým manželem má syna ve střídavé péči. O tom, jestli chlapec bude nakonec očkován, rozhodne právě jeho otec.

 

 

Bredowová je jednou z matek, které nesouhlasí z vakcinací svých dětí. Bojí se, že by mohly dětem uškodit a způsobit autismus. Barbara Loe Fisherová z neziskové organizace National Vaccine Information Center uvedla pro BBC, že je to poprvé, kdy byl do vězení poslán rodič, který odmítl očkovat své dítě.

 

Vláda podle Fisherové nemá pravomoc vymáhat očkování dětí. Může očkování pouze doporučovat na základě rozhodnutí jednotlivých regionů nebo škol. Pokud rodič odmítne nechat očkovat své dítě, když to po něm škola požaduje, může škola zamezit dítěti přístup. V tom případe by šel rodič do vězení, kvůli záškoláctví dítěte. Většina rodičů, kteří nechtějí očkovat své děti, se proto uchyluje k domácí výuce.

Související témata:
kik TN.cz