Další výhružka

Odpoledne vybuchne bomba, tvrdil anonym! Evakuovali VŠE

Vysoká škola ekonomická v Praze
Zdroj: TN.cz
Ilustrační foto
Téma:

Budovy Vysoké školy ekonomické (VŠE) na pražském Žižkově a Jižním Městě od pondělního rána evakuovali. Důvodem byla nahlášená bomba, kterou nahlásil neznámý pachatel. Na místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému.

"VŠE obdržela anonymní oznámení o tom, že v areálu VŠE na náměstí W. Churchilla a v Ekonomické ulici je nastražena bomba, jež vybuchne v odpoledních hodinách," oznámila škola na webových stránkách. Vedení školy se proto rozhodlo v pondělí zrušit veškerou výuku i další akce.

 

"Na základě anonymní výhrůžky o uložení výbušniny policie začíná s evakuací budov VŠE v Praze. Objekty prohlédne přivolaný pyrotechnik," informovala policie po osmé hodině ranní. Z budovy na pražském Žižkově bylo evakuováno zhruba 300 osob. Na pomoc policistům dorazili také hasiči, vojenská policie i pražští strážníci.

 

 

Po desáté hodině policie ukončila bezpečnostní prohlídky objektů s negativním výsledkem. "Celou záležitost si převzali kriminalisté, kteří případ kvalifikovali jako přečin šíření poplašné zprávy," komentují na twitteru pražští policisté. Bezpečnostní opatření ale v obou areálech VŠE pokračují a budovy jsou až do odvolání nepřístupné.

 

Pokud bude vše v pořádku, otevřou se budovy školy v úterý od ranních hodin. Vedení vysoké školy řeší situaci s policí a na neznámého pachatele podá trestní oznámení.

 

 

Pro studenty a zaměstnance školy není tato situace nic nového. V minulém akademickém roce došlo k evakuaci hned třikrát. Naposledy museli policisté a hasiči vyklidit obě budovy VŠE na začátku dubna.

Související témata:
pan TN.cz