brutální obrázky

Odporné! U soudu s Pistoriem ukázali fotky přítelkyně po smrti

Oscar Pistorius u soudu
Zdroj: Profimedia
Oscar Pistorius je viněn z toho, že zavraždil svou přítelkyni Reevu

Soud s běžcem Oscarem Pistoriem se proměnil v něco, co v Česku nemá obdoby. Nejprve hrál atlet, který je viněn z vraždy své přítelkyně, na city, potom soud zveřejnil drsné fotky mrtvé ženy.

Oscar Pistorius včera opět stanul před soudem v Jihoafrické republice. Za vraždu své přítelkyně Reeve Steenkampové mu hrozí až 15 let vězení. Konečný verdikt by měl padnout 6. července.

 

Devětadvacetiletý běžec s podkolenními amputacemi je podle svého právního zástupce ve velmi špatném psychickém stavu. I tak ale musel ve středu před soudem odložit protézy, aby předvedl, jak se během osudné noci pohyboval. Když se s utrápeným výrazem a uslzenýma očima belhal přes soudní síň, dojal celý svět. Chtěl ukázat, že jeho postižení je příliš velké na to, aby mohl svou přítelkyni úmyslně zavraždit.

 

To ale nebyl jediný emotivní okamžik, který během jednání nastal. Rodiče zesnulé modelky poprosili soud, aby zveřejnil fotky mrtvé ženy a ukázal tak světu bolest, kterou jí Oscar Pistorius způsobil. Fotky zachytili vyšetřovatelé v atletově domě po útoku.

 

 

Bývalý vrcholový sportovec zasáhl modelku do hlavy, kyčelní kosti a loktu, když se krčila za dveřmi toalety v jeho domě. Na snímcích je vidět, že Reeva měla vlasy slepené krví a pod očima měla podlitiny. Patolog uvedl, že ty způsobil náraz kulky do lebky.

 

Snímky jsou natolik brutální, že jsme se je rozhodli nezveřejnit. Některá zahraniční média ale jejich rastrovanou podobu publikovala. Podívat se na ně můžete například na britském webu Daily Mailu.

 

Šestinásobný paralympijský vítěz v únoru 2013 zastřelil podle soudu modelku Reevu Steenkampovou ve svém domě přes dveře koupelny. Tvrdil, že si ji spletl se zlodějem. Původně byl uznán vinným ze zabití z nedbalosti a v říjnu 2014 dostal pětiletý trest. Po roce byl propuštěn do domácího vězení a žije v domě svého strýce v Pretorii. Loni v prosinci ale nejvyšší odvolací soud v Jihoafrické republice překvalifikoval jeho čin na vraždu.

 

 

Pistorius se loni v březnu potkal v jihoafrickém vězení s českým podnikatelem Radovanem Krajčířem. Podívejte se, jak si spolu zahráli fotbal:

mom TN.cz