Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.11. 2018 15:23
pocta zpěvačce

Socha Věry Špinarové za 600 tisíc možná zmizí! Syn se raduje!

Socha Věry Špinarové
Zdroj: Profimedia, TN.cz
Socha Věry Špinarové - ilustrační foto

Kontroverzní socha Věry Špinarové z Ostravy možná přece jen zmizí. Nové vedení radnice chce otevřít diskuzi o jejím vzhledu a zároveň jednat s rodinou. Odpůrci sochy, kteří chtěli její odstranění, tak mají novou naději.

Nedávné komunální volby přinesly na radnici Ostravy změny a je pravděpodobné, že se bude opět řešit nepovedená socha Věry Špinarové. Minulé vedení městského obvodu bylo se sochou za 600 tisíc korun spokojeno. Přesvědčit bývalou starostku Petru Bernfeldovou k odstranění sochy se nepodařilo ani synovi zpěvačky Adamu Pavlíkovi. Nové vedení radnice to ale vidí jinak. Ve hře je tedy možnost, že bude kontroverzní socha Věry Špinarové přece jen odstraněna a vytvořena nová.

 

Vzhled sochy od začátku kritizuje i syn zpěvačky. Zpráva z radnice ho potěšila, osobně jej však ještě nikdo nekontaktoval. "Nové vedení radnice se chystám oslovit příští týden a zkusím si domluvit schůzku. Pokud by iniciativa vzešla z jejich strany, tak budu jenom rád,“ reaguje Pavlík, který také radnici navrhne, že na novou sochu sežene sponzory. "Navrhnu jim, že bych sehnal partnery, aby to už neplatili daňoví poplatníci,“ dodává.

 

 

Stejné pocity převažovaly i u veřejnosti. Na internetu ihned po odhalení sochy vznikla petice, která žádá odstranění díla. Petici podepsalo přes 1600 lidí. Zástupci odborné veřejnosti kritizují i to, že socha nevzešla z veřejné soutěže.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova: 

pan TN.cz
Reklama