usmrcení z nedbalosti

"Jde mi o spravedlnost!" Odškodné za smrt Simony viník neplatí, tvrdí matka

Matka dívky, která zemřela na Orlíku
Zdroj: tn.cz/ facebook
Matka Simony se stále domáhá spravedlnosti
Hana Mikulková
Hana Mikulková
5.2. 2020 5:45
Téma:

Od tragické nehody na Orlíku, při které zemřela 18letá Simona, uplynuly už více než tři roky. Viník nehody dostal podmínku a peněžitý trest, který ale podle Simoniny matky zatím neuhradil. Loni v dubnu prý poslal tisíc korun složenkou, Simonina matka to ale považovala spíše za urážku, a peníze nepřevzala.

Smutná událost se stala 10. července 2016 poblíž zámku Orlík. Do pramice, na které se Simona plavila s přítelem, narazil Christoph Steinert na skútru. Dívka při srážce utrpěla velmi vážná zranění, kterým podlehla při letecké přepravě do nemocnice. V péči lékařů skončil i její tehdy 31letý přítel, jeho zranění však nebyla tak vážná.

 

Soud Steinertovi nařídil, aby matce zaplatil 800 tisíc korun. "Neuhradil nic, složenku na 1000 korun jsem nepřevzala, protože mi to přišlo nepřijatelné. Do vězení nešel, dostal jen peněžitý trest, který neplní, a neuhradil nic. Netoužím po penězích, ale po spravedlnosti," popsala zdrcená matka Simony.

 

"Simonka za jeho chybu zaplatila životem a on si v klidu žije dál bez pořádného trestu. S tím se mi žije špatně," popsala zdrcená matka Simonky, která se prý se smrtí jediné dcery nikdy nevyrovná. Po několika letech, které prožila jen ve smutku a v péči psychiatrů, prožívá nyní šťastné období - našla lásku a vdala se.

 

 

"Včera by Simonka oslavila 22. narozeniny. Díky svému muži se nevzdávám a bojuji v tom nespravedlivém světě," dodala v úterý Šárka s tím, že problémy s proplácením peněz řeší se svým právníkem, který však odmítl situaci okomentovat. "Bohužel nemohu nic říct," řekl právní zástupce rodiny Jiří Šolc.

 

Christoph Steinert u soudu vypověděl, že se v osudný den se svým kamarádem koupal pod orlickým zámkem, když si všimli, že se k nim blíží výletní parník. "Proto jsme sedli na skútr a loď objeli. Z její druhé strany však plula pramice," uvedl v roce 2017 Steinert a dodal, že jel maximálně 30 až 40kilometrovou rychlostí.

 

 

Svědci však u soudu tvrdili, že skútr musel jet rychleji, zhruba rychlostí 60 kilometrů v hodině. "Při takové rychlosti je skútr bez brzd schopný zastavit po dvaceti metrech. Pramice jela zhruba 15kilometrovou rychlostí," vysvětlil tehdy Michal Kudláček ze Státní plavební správy. Více najdete zde.

 

Reportáž o vyšetřování nehody:

TN.cz