Divili se i soudci

Odsoudili ho na doživotí, vrah chce stejně ven. Má originální důvod

Senior ve vězení - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 16:16
9.11. 2019 15:53
Téma:

Svůj doživotní trest jsem si odseděl, pusťte mě. V tomhle duchu psal soudcům odsouzený vrah v americké Iowě. Pokud nechápete, jak si někdo může odsedět doživotní trest, vězte, že kriminálník měl opravdu originální argument.

Benjaminu Schreiberovi je šestašedesát let a za mřížemi si odpykává doživotní trest bez možnosti předčasného propuštění za to, že v roce 1996 ubil jiného muže k smrti.

 

Přesto požádal o propuštění. A jeho argument je opravdu vynalézavý. Tvrdí, že svůj trest si už odseděl, protože už zemřel před čtyřmi lety, kdy se mu zastavilo srdce. Zdravotníci ho však dokázali oživit, píše BBC.

 

Soudci, kteří žádost řešili, uznali, že Schreiberova argumentace je originální, nicméně "nepřesvědčivá". A dodali, že je "nepravděpodobné", že by zemřel, když je na žádosti jeho vlastnoruční podpis. Tento týden rozhodnutí potvrdil i odvolací soud, který dodal, že doživotní trest skončí Schreiberovi až ve chvíli, kdy ho lékaři prohlásí oficiálně za mrtvého.

Schreiber dostal v roce 2015 otravu krve, kterou mu způsobily ledvinové kameny. Lékaři ho museli resuscitovat, následně se plně zotavil a vrátil do vězení.

TN.cz