zpověď matky

Odvezla si dceru z tábora hrůzy: "Děti prosily, ať je vezmeme taky."

Tábor ve Varvažově
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com, zpravy@nova.cz
Ilustrační foto
Téma:

Dcera jí z tábora každý den volala, ať pro ni přijede, poslední kapkou pro ni byly fotky, které viděla na internetu. Zuzana Š. si dceru z tábora ve Varvažově vyzvedla ve středu večer a se slzami v očích popsala, jak to celé probíhalo.

Za desetidenní francouzský tábor pro svou patnáctiletou dceru zaplatila skoro šest tisíc a doufala, že o ni bude dobře postaráno. Jenže to se pořádně spletla, vedoucí prý nechávali i úplně malé děti několik hodin bez dozoru, na patře byl funkční jen jediný záchod a v učebnách jazyků byla plíseň na zdech.

 

"Pro dceru jsme se dostali asi v deset večer. Posadili mě do kanceláře, která byla úplný hnojník. Byla to hrůza," začíná svůj příběh Zuzana. Na táboře, kde se měla její dcera učit francouzsky, prý někdy místo výuky museli sbírat odpadky, protože se očekával příjezd hygieny."Uklidit museli i toaletu, která je na fotce," pokračuje.

 

Dcera jí z pobytu volala každý den a pokaždé jí popisovala nějaký incident. "Byla hrozně spokojená s výukou francouzštiny, ale to ostatní..." povzdechla si Zuzana. Vedoucí byli podle dcery arogantní a každý se jim bál něco říct. "Mám dokonce podezření, že tam byly štěnice," popisuje žena s tím, že dcera má po celém těle štípance.

 

GALERIE: Francouzský tábor ve Varvažově

1
/
7
Zdroj: zpravy@nova.cz
Tábor ve Varvažově - 1

 

Podle Zuzany byly v koupelnách rozbité kohoutky a děti si mohly čistit zuby jen horkou vodou. "Dcera se tam ani jednou nekoupala, těšila se, až pojedou na bazén, kde se vysprchuje," vysvětlila.

 

Celý rozhovor si můžete poslechnout tady:

 

Nepřiměřené byly také tresty, které děti za prohřešky dostávaly. "Dcera mi ukazovala fotku, kde úplně malé děti musely za trest mýt nádobí v kuchyni." To potvrzují i další rodiče, kteří si pro dceru přijeli, když se dozvěděli, že ji za trest zamykají na pokoji.

 

 

"Na tábor si prý rodiče přijeli i pro další dívky, takže z pokoje, kde jich na začátku bylo pět, zbyly tři. Ta první tam vydržela jen dva dny. Když dcera odjížděla, ostatní holky ji prosily, ať je vezme s sebou," zakončila matka.

 

Zuzana se rozhodla, že nenechá situaci jen tak. Podala už podnět na Krajskou hygienickou stanici i na policii a doufá, že příslušné orgány zasáhnou. Hygiena ale odmítá, že by na táboře byl nějaký problém. Její vyjádření si můžete přečíst ZDE.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jako ve středověku: Objevily se hrůzné fotky. Učitel vymítal z dětí ďábla!

ŠÍLENÉ! Kvůli této fotce si pro 13letou dívku přijela do školy policie

mom TN.cz