Drsný pád

Odvolaný Kremlík skončí okamžitě, na dopravě pro něj místo nenašli

Michaela Trochová
Michaela Trochová
Aktualizováno 20:58
7.2. 2020 17:44
Téma:

Otázka konce působení exministra Vladimíra Kremlíka na Ministerstvu dopravy dostala v pátek jasnou odpověď. Skončil okamžitě.

Vladimír Kremlík nejprve skončil v pozici ministra dopravy, chvíli to ale vypadalo, že se pro něj na ministerstvu najde jiná funkce, hovořilo se například o úloze náměstka. Jenže nakonec neprošla ani ta a z dopravy odchází.

 

Řešilo se ovšem, k jakému datu a s jakým odstupným. O původně plánované dvouměsíční výpovědní lhůtě si nakonec může nechat jen zdát, ministerstvo se rozhodlo rozloučit s ním okamžitě.

 

 

"Ministerstvo dopravy původně vycházelo z toho, že ministr je vedoucí organizační složky státu a považuje se tím pádem za vedoucího zaměstnance ministerstva dle zákoníku práce. Tedy že mimo ústavní funkci vzniká pracovní poměr jmenováním. Po konzultaci s Ministerstvem práce a sociálních věcí však svůj postup přehodnotilo," vysvětlil resort dopravy na svém webu.

 

Bývalému ministrovi tak bude vyplacen naposledy lednový plat a po třech měsících jeden plat odchodného. Tedy pouze to, na co má nárok z titulu funkce ministra.

TN.cz