Požár v Praze

Oheň zničil pokoj v ubytovně motolské nemocnice, 50 lidí museli evakuovat

michora
Zdeněk Michora
Publikováno 31. 7. 2020
Téma:

Plameny zničily v noci na pátek pokoj v ubytovně pražské motolské nemocnice. Hasiči evakuovali padesátku lidí, čtyři museli ošetřit záchranáři.

Hořet začalo asi třicet minut po půlnoci v pokoji v prvním patře ubytovny v areálu fakultní nemocnice.

 

Z okna se valil hustý dým. Nemocniční hasiči začali s evakuací obyvatel a ochlazovali rozpálené dveře místnosti.

 

Vzápětí dorazily jednotky pražských hasičů a dostaly rychle oheň pod kontrolu. Kvůli velkému množství zasahujících mužů i techniky byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

 

GALERIE: Požár v motolské nemocnici

1
/
7
Zdroj: TN.cz
Kvůli velkému počtu zasahujících jednotek hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu

 

Celkem budovu muselo opustit zhruba padesát lidí, přes deset jich hasiči zachraňovali s pomocí dýchacích masek. Čtyři zraněné si převzali záchranáři, kteří dorazili i s velkokapacitním vozem Atego, používaným při ohrožení velkého počtu lidí.

 

“Hrozný, bylo to hrozný,“ dokázal ze sebe vypravit muž zachráněný z ohniska požáru.

 

 

Po likvidaci plamenů hasiči dohašovali a vyhazovali z okna ohořelé věci i vybavení zcela zničeného pokoje. Silně zakouřenou budovu museli odvětrat přetlakovým ventilátorem. Teprve poté se ubytovaní mohli vrátit do postelí.

 

Proč začalo hořet a jaká je škoda, zjišťuje hasičský vyšetřovatel. “Příčina vzniku požáru je prozatím předmětem šetření, ale byla vyloučena technická závada,“ uvedla mluvčí hasičů Kateřina Suchánská. Předběžná škoda je podle ní vyčíslena na 500 tisíc korun, neboť požárem byla zasažena nejen bytová jednotka, ale zplodiny hoření poškodily také společnou chodbu.

 

Související témata:
TN.cz