Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

masivní evakuace

Ohlušující vichr a záplavy! Cyklóna Fani udeřila na Indii

Východ Indie se potýká se silným vichrem a lijáky, které do oblasti přinesla cyklóna Fani. V cestě jí leží asi 10 tisíc vesnic. Evakuovat se muselo okolo jednoho milionu lidí. Cyklona udeřila na pobřeží indického státu Uríša u města Puri.

Pro evakuované úřady otevřely na 1000 provizorních ubytoven. Následky nejhorší cyklóny, která v Indii udeřila za posledních dvacet let, pocítí odhadem 100 milionů lidí.

 

Cyklóna udeřila na pobřeží kolem osmé ráno místního času, rychlost větru v té chvíli dosahovala podle Indického úřadu pro počasí 185 kilometrů v hodině. Celé oko hurikánu se dostalo na pevninu kolem desáté hodiny.

 

Kromě velmi silného větru sužuje zasažená města také velké množství srážek. Pobřežní oblasti bojují s bleskovými povodněmi, uvádí podtál ndtv.

 

 

"Všechno létá vzduchem. Doslova jsem ohluchl kvůli zvuku větru. Všechny okenní tabule jsou rozbité. Je to náročné. Jestli jsou tohle moje podmínky v betonové budově... Modlím se za životy milionů," napsal na twitteru politik Chowkidar Sambit Patra.

 

klma TN.cz