Ekologická katastrofa

OHNIVÉ PEKLO: Mexický tanker zachvátily plameny. VIDEO

Téma:

Mexický tanker Burgos patřící státní ropné společnosti Pemex zachvátily v sobotu plameny. Loď kotvila jen nějakých 10 kilometrů od města Veracruz na pobřeží Mexického zálivu.Na palubě je dohromady 168 tisíc barelů benzínu a nafty, v přepočtu tedy přes 26 milionů litrů!

Přibližně v 11:30 místního času se na lodi ozvala exploze a z trupu se začal valit kouř. Ten bohužel vítr přivál přímo nad půlmilionové město Veracruz.

 

Společnost Pemex potvrdila, že celá posádka tankeru musela být evakuována. Nikomu z 31 námořníků, mezi nimiž bylo i několik studentů námořní akademie, se ale naštěstí nic nestalo a lodě mexického námořnictva je v pořádku dopravily na pevninu.

 

Dramatické záběry z můstku záchranářské lodě:

 

Na palubě tankeru zůstali jen kapitán, první důstojník a hlavní inženýr, kteří se snaží společně se záchranáři s plameny bojovat.

 

 

Mexické ministerstvo komunikací a dopravy uvedlo, že na palubě tankeru je 81 tisíc barelů nafty a 71 tisíc barelů benzínu a 16 tisíc barelů dalších ropných derivátů.

 

 

Společnost Pemex v sobotu uklidňovala, že únik přepravovaných paliv nehrozí. Podle námořnictva nedošlo ani k úniku paliva. Na tanker vyslala specialisty, kteří měli přepravované látky zajistit do doby, než je buď společnost přečerpá do jiné lodě, nebo tanker Burgos odtáhne do přístavu

 

Dým z požáru se valil přímo na město Veracruz:

 

Ve večerních hodinách se ale požár vymknul kontrole. Na hladině se objevila olejová skvrna, která rázem vzplála. Jak ukazují aktuální záběry, hasiči s požárem tankeru Burgos bojovali i v noci. Mexická pobřežní stráž na místo povolává další záchranářské jednotky z ostatních přístavů.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

vbo TN.cz