strašlivé záběry

Ohnivé peklo na D1, hasiči ukázali první vteřiny zásahu u nehody

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 15.10. 2019 09:56
Téma:

Hasiči zveřejnili děsivé záběry ze zásahu u hromadné nehody na D1, kde shořelo několik aut a cisterna s olejem. Plameny v době příjezdu první jednotky šlehaly do výšky několika metrů. I přes ohromný žár hasiči neohroženě kontrolovali auta, jestli mohou někomu zachránit život. Bohužel jeden člověk při nehodě zemřel.

V neděli večer zablokovala dálnici D1 hromadná nehoda, na 49. kilometru se převrátila cisterna převážející olej, do ní poté následně narazilo několik aut. Po nárazu čtvrtého se objevily první plameny.

 

Na místo vyrazily všechny jednotky Integrovaného záchranného systému, hasiči nyní zveřejnili video, které ukazuje příjezd a první vteřiny ze zásahu.

 

Na záběrech je vidět, že v době příjezdu byla v plamenech celá cisterna a nejméně jedno auto. Oheň sálal do výšky několika metrů. Jeden z hasičů okamžitě doběhl k autu, které zatím nehořelo, aby zkontroloval, zda se v něm někdo nenachází.

 

Při nehodě zemřel jeden člověk, ostatní se naštěstí povedlo zachránit. Celkem bylo ošetřeno 10 osob, dva lidé byli zraněni vážně.

 

 

Odstraňování následků nehody trvalo až do pondělního odpoledne. "V místě nehody je provoz plně obnoven. Do večera bude místo osazeno 2 značkami snižujícími rychlost na 100 a 80 km/h a značkou Nebezpečí smyku. Omezení bude ponecháno přes noc," uvedlo Ředitelství silnic a dálnic ČR.

 

"Velké poděkování patří svědkům celé události, kteří neváhali a bleskově pomohli účastníkům nehody dostat se z havarovaných vozidel na bezpečné místo ještě před příjezdem záchranných složek. Bez jejich duchapřítomné pomoci by následky nehody byly patrně mnohem horší," uzavřel mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

 

Na reportáž TV Nova o celé nehodě se můžete podívat zde:


 

TN.cz