Spor o příspěvek

Okamura naštval Landu. "Nezatahujte můj ksicht do své kampaně," vzkázal

Daniel Landa, Tomio Okamura
Zdroj: Profimedia
Landa se pustil do Okamury
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Aktualizováno 15:28
14.2. 2020 14:48
Téma:

Předseda SPD Tomio Okamura na facebooku sdílel fotografii zpěváka Daniela Landy s jeho citací o svobodě slova. Landa se ale proti tomu ohradil a vzkázal, že nechce být součástí žádné politické kampaně. Dodal, že k volbám chodí pravidelně, ale SPD nevolí.

Okamura fotku na sociální síť umístil ve čtvrtek večer. "Obávám se, že Daniel Landa má pravdu. Opět nám noví totalitáři zavírají ústa a zakazují nám říkat pravdu o hrozbě islámu, imigrace či sluníčkářského neomarxismu. Pokud se ozvete, hned Vás neoprávněně onálepkují jako fašistu a rasistu," napsal k ní.

 

Předseda SPD se ve svém příspěvku odvolával na Landova slova o tom, že svoboda slova už podle něj vymizela. "Žijeme nyní v době, kdy, podobně jako v domě komunismu, nesmíte vyjádřit svůj názor. Musíte buď lhát, anebo mlčet," prohlásil zpěvák zhruba před devíti lety pro EUportal.cz.

 

 

Jenže tím Okamura u zpěváka narazil. Na svém facebookovém profilu se Landa ohradil proti tomu, aby ho šéf SPD zatahoval do politických kampaní. "Držím se od politiky stranou (ač pravidelně volím, ale ne Vás) a rád bych, aby u toho zůstalo," uvedl holohlavý umělec.

 

 

Pokud by se chtěl Landa politicky vyjadřovat, založí si prý vlastní stranu, nebo se k nějaké přidá. "Ale nechci vidět svůj ksicht promlouvat z politických webů či sociálních sítí, jako to nyní bez mého vědomí a souhlasu činíte Vy," dodal Landa.

 

Zpěvák také Okamurovi doporučil, aby vystupoval sám za sebe, za své názory a za svou stranu. Politik zatím fotografii nestáhl ani se ke kritice nijak nevyjádřil.

 

TN.cz