testování na koronavirus

Lidi kolem Babiše testují na Covid-19. Sanitka přijela na Úřad vlády

Na Úřadu vlády preventivně testují lidi v okolí Andreje Babiše
Zdroj: TV Nova
ilustrační foto
Petra Bílková
Petra Bílková
Publikováno 31. 3. 2020
Téma:

Na Úřadu vlády se v úterý v odpoledních hodinách objevila sanitka. Z ní vystoupili zdravotníci ve speciálních ochranných oblecích. Ti přijeli otestovat zaměstnance vlády, kteří se pohybují v blízkosti premiéra Andreje Babiše. Odebírání vzorků je tak dalším ze zpřísňujících bezpečnostních kroků.

V úterý 31. března zaparkovalo před Úřadem vlády odběrové vozidlo. Zdravotníci budou testovat zaměstnance úřadu, konkrétně ty, kteří přicházejí do styku s premiérem Andrejem Babišem, tedy úředníky, tiskové mluvčí, asistenty a další.

  

Mluvčí vlády Jana Adamcová potvrdila, že se jednalo o preventivní odebírání vzorků několika zaměstnancům. Testován by tak měl být například ředitel Odboru komunikace Vladimír Vořechovský nebo právě tisková mluvčí Jana Adamcová.

 

 

"Ano, mohu potvrdit, že u několika zaměstnanců, kteří se vyskytují v nejbližším okolí pana premiéra, proběhlo testování z důvodu prevence," uvedla Adamcová.

 

Kterých politiků se testování bude týkat, není jasné. "Dnes jsem na Úřadu vlády ještě nebyl, tak jsem se netestoval, ale určitě tak pro jistotu učiním," uvedl ministr obchodu a průmyslu a ministr dopravy Karel Havlíček.

 

 

Jan Hamáček, ministr vnitra, o testování zatím informován nebyl. Ale ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi už byly vzorky odebrány. "Ano, nechal jsem se otestovat s negativním výsledkem," uvedl.

 

Preventivní odebírání vzorků na Covid-19 je tak jedním z dalších opatření, které vláda zavádí. Nově byla nainstalována také termokamera, která snímá každého, kdo do budovy vstupuje. Na obrazovce počítače jsou pak vidět naměřené hodnoty. Pokud bude mít kdokoli zvýšenou teplotu, nebude do úřadu vpuštěn.

 

TN.cz