Krádež v Praze

Okradl obsluhu o kasírku. S lupem v ruce při odchodu zdravil štamgasta

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
15.8. 2020 15:43
Téma:

Pražští policisté pátrají po neznámém muži, který okradl obsluhu jedné z restaurací na Praze 9 o peněženku. Čin zachytila bezpečnostní kamera podniku. Zloděj si při odchodu ještě našel čas na to, aby pozdravil jednoho z hostů.

"Od začátku srpna pátrají policisté z místního oddělení Letňany po muži, který obsluze restaurace v Praze 9, odcizil peněženku. Policisté zajistili kamerové záznamy, na kterých je podezřelý muž vidět při krádeži peněženky. Osmadvacetileté poškozené krádeží vznikla škoda přesahující částku osm tisíc korun," řekla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

 

 

 

Na záznamu je vidět vousatý muž v červeném tričku a tmavé čepici. Ze záběrů je patrné, že za bar, kde mladá žena pracovala, už jednou zašel. Prostor ale zase rychle opustil a usadil se jako běžný host.

  

Jakmile se žena s půllitry s pivem vydala do jiné části hospody, vešel za bar znovu. Ze záběrů je patrné, že tentokrát vzal ze šuplíku peněženku. Ve chvíli, kdy mířil ke dveřím, do restaurace vešel jeden z hostů.

 

 

 

"Čau," pozdravil ho pohotově podezřelý a s peněženkou v ruce podnik opustil. Podle vyjádření mluvčí policie pátrá pouze po muži v červeném triku. Host, se kterým se v restauraci zdravil, s činem prý nemá nic společného.

  

"Případ je prověřován pro podezření z trestného činu krádež, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi," uzavřela Siřišťová.

TN.cz