evakuace

Záhadná látka ohrožuje soud v Jablonci: Hasiči vyklidili budovu

Téma:

Velké manévry probíhají v budově Okresního soudu v Jablonci nad Nisou. Podle prvních informací se dovnitř dostala neznámá látka, která silně zapáchá a může být nebezpečná. Hasiči tam zasahují ve speciálních oblecích.

Podle mluvčího soudu se jedná o látku, která měla u procesu původně sloužit jako důkazní materiál. Protože se budovou začal linout zvláštní zápach, musel soud přijmout mimořádná opatření. Rušila se jednání, která měla začít po 9. hodině.

 

Soud se obrátil na hasiče a policii. Ta střeží okolí budovy a hasiči ve speciálních oblecích zasahují uvnitř ve sklepních prostorech, kde jsou uložené důkazní materiály. Podle našich informací už látku zajistili, aby se nemohla dále šířit.

 

Vynášet ven ji ale nebudou, protože stále není jasné, o co se jedná. V současné chvíli hasiči vybírají specializovanou firmu, která by nebezpečnou chemikálii měla odvézt a zlikvidovat. Do budovy soudu ji přinesla před týdnem policie, která sem předávala větší množství důkazního materiálu, který by měl podle informací TV NOVA souviset s blíže nespecifikovanou drogovou kauzou. Soud bude nyní jednat o případu s policií, protože prý neměl informaci, že mezi důkazy byly i nebezpečné látky.

 

 

"Ve sklepních prostorech se nacházel důkazní materiál. Dle informací se z něho uvolňovala neznámá látka. Provedli jsme uzavření místa zásahu. Jsme prováděli detekci a následně byly látku uzavřeny do dojitých bezpečných obalů," vysvětlil velitel zásahu hasičů Tomáš Janoušek.

 

"No je k vzteku, protože se mi blbě chodí a to mě vyhnali s autem, takže teďkon to tady musím obejít," postěžovala si jedna z obyvatelek Jablonce nad Nisou.
 

tn.cz / TV Nova