Děsivá příroda

Okřídlená tarantule vyděsila tisíce lidí. Poznáte, o jaký druh jde?

Téma:

Chlupaté nohy, velké hnědé tělo a dvě křídla. Fotografie asi deseticentimetrového členovce překvapila nejednoho návštěvníka sociální sítě Facebook, kde se před pár dny začala šířit. Za necelý týden fotku sdílelo téměř 60 tisíc uživatelů, další tisíce lidí ji pobaveně komentují.

„Rok 2020 nás už nemůže ničím překvapit“ nebo „Nastal čas hledat novou planetu“. To je jen příklad žertovných komentářů, které se pod fotkou záhy po jejím zveřejnění objevily. Další vtipné poznámky na sebe nenechaly dlouho čekat.

 

Fotografie byla zveřejněna na osobním blogu jednoho z uživatelů s titulkem „V podstatě tarantule s křídly“. Příznačného popisku se lidé brzy chytli a senzace byla na světě. Šokující vzhled v nejednom z nich vyvolal strach a údiv nad hříčkou přírody.

 

 

Bizarního tvora bychom však za okřídlenou tarantuli považovali jen mylně. Ve skutečnosti se totiž nejde o pavouka, ale o druh můry, který v dospělosti žije pouhé 4 dny a nepřijímá žádnou potravu. Pro člověka představuje tedy zcela neškodný druh.

 

Související témata:
nep TN.cz