Zasáhne král

Olašský král jede do Přerova. Ve městě bude řešit rvačky Romů

Téma:

Zastupitelé Přerova chtějí jednat s olašským králem. V posledních dnech se totiž v ulicích města vyhrotil spor mezi dvěma romskými rodinami. Policie kvůli obavám z dalších střetů mezi znepřátelenými klany posiluje hlídky.

 Krušné dny teď prožívají obyvatelé Přerova. Ve dne i v noci se setkávají s pokřikováním, výhrůžkami i násilnostmi. Za vším stojí spor dvou rodin olašských Romů.


O jejich počínání plánují zastupitelé Přerova jednat také s olašským králem. Ten je pro romskou komunitu největší autoritou, a to kvůli její přísné hierarchii.


Spor se rozhořel v první polovině týdne v centru Přerova v oblíbené cukrárně. Proti bitce dvou mužů tehdy muselo zakročit několik policistů. Šestačtyřicetiletý útočník měl napadnout o rok staršího muže. Násilníka i jeho syna policie zadržela. Starší muž je teď podezřelý z výtržnictví a hrozí mu až tři roky za mřížemi.

 


Odveta na sebe nenechala dlouho čekat. O dva dny později zažili krušnou noc obyvatelé ulic Bratrské a Čapka-Drahlovského.


Na ulici vzduchem létalo domácí vybavení. Zatím poslední spor mezi rodinami proběhl v jedné z pasáží v centru města. Přerov od začátku roku prostřednictvím internetu sleduje, kde ve městě se lidé nejvíce bojí. Používá k tomu takzvanou mapu strachu.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Petr Bača, drz TN.cz