papoušek kakadu

Olomouckou nemocnici navštívil netradiční host, hledá se majitel

Téma:

Na onkologii olomoucké fakultní nemocnice měli kuriózního hosta, byl jím papoušek kakadu. Tento exotický a drahý pták dělal chvíli společnost sestřičkám, pak strážníkům městské policie, až si ho nakonec vyzvedli odborníci ze záchranné stanice. Teď hledají jeho majitele.

Vzácný a nevšední návštěvník se zaletěl podívat do Fakultní nemocnice v Olomouci. Jednalo se o kakadu brýlového. Exotický papoušek běžně žije na ostrovech u Papuy – Nové Guiney, ale u nás se chová velmi vzácně. Jeho cena se totiž může šplhat až ke stu tisícům korun.

 

"Sestřičky přiběhly, že máme za oknem na balkoně papouška. Tak jsme se všechny seběhly a šly jsme se podívat, co se děje," popsala staniční sestra Lenka Krátká.

 

Na zdejším onkologickém oddělení byl jako doma. Nepohrdl nabídkou svačiny a ochotně pózoval fotografům. "My jsme se skamarádili, ano. Řekla bych, že se skamarádil s veškerým personálem," vysvětlila Krátká a doplnila: "Můžu říct, že potom asi hodinu, než přijela městská policie, tak jsme tady spolu seděli a pracovali."

 

Když si totiž kakadu prohlédl nemocnici, zamířil na návštěvu služebny městských strážníků. "Bylo nám líto, že ho musíme dát pryč. Ale určitě původní majitel bude rád, když se mu vrátí," sdělila Krátká.

 

Kakadu se prý celkem hravě naučí i mluvit. Jenže místo mluvčího strážníků už bylo obsazené. Exotický host tak nakonec putoval do ptačí "cely předběžného zadržení". "Po krátkém pobytu na služebně putoval do odborné veterinární péče," vysvětlil mluvčí městské policie Petr Čunderle.

 

 

"Pokud je v rodině, která ho má ráda, tak je to vlastně jejich děcko, a tento papoušek, pokud z té rodiny odešel, tak hlavně psychicky dost strádá," vysvětlil Jaromír Andrés ze záchranné stanice v Olomouci.

 

Papouškovo putování tedy zatím končí v záchranné stanici pro ptáky ve Stránském. Tady bude čekat, až se o něj přihlásí jeho majitel.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

klma tn.cz / TV Nova