Olomoucký kraj

Olomoučtí hasiči prožili krušný víkend. Zasahovali u téměř 50 požárů

Petr Bača
Petr Bača
1.2. 2021 13:39
Téma:

Poslední lednový víkend byl pro hasiče z Olomouckého kraje náročný. Vyjížděli totiž téměř k 50 zásahům. Hořely především chatky či neobydlené domy.

Pohonné hmoty, stavební materiál a odpad vzplály v neděli večer v Přerově. Hořela drážní budova, která původně sloužila jako čerpací stanice pohonných hmot pro lokomotivy. Při příjezdu hasičů bylo už celé místo v plamenech.


Několik jednotek hasičů dostalo požár pod kontrolu i díky použití těžké pěny. O něco dříve vyráželi hasiči k požáru zahradní chatky skoro u hranic s Polskem. Ve Zlatých Horách zasahovaly čtyři hasičské jednotky, kvůli vyhlášenému poplachu přijela jedna z nich i z polských Glucholaz.

 


A v neděli hasiči pomáhali i u nehody těžké techniky. Na tu během práce spadl strom. Následně uniklo padesát litrů oleje z lesního stroje v Petrově nad Desnou. Hasiči proto část látek zachytili a místo zasypali sorbentem. Od páteční noci do pondělního rána hasiči dohromady zasahovali u šesti požárů.

 

Ve třech případech se jednalo o požáry chatek, dvakrát hořely neobydlené budovy, v jednom případě se vznítila elektrorozvaděče. U většiny z požárů zatím zjišťují příčiny.

 

TN.cz