Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Výlety do Ria

Olympiáda láká české politiky. Ovšem i ty kontroverzní

Na olympiádu do Brazílie vyrážejí i čeští politici. Podle olympijského výboru, který některým cestu hradí, tam mají podpořit sportovce a vylepšit obraz země.

Kromě představitelů státu se do Ria podíval třeba hradní kancléř Mynář nebo Zemanův kontroverzní poradce Nejedlý. I na jejich výlet přispívají daňoví poplatníci.


Na olympiádu letos Český olympijský výbor pozval osm politiků – pozvání přijalo pět – v čele s prezidentem Milošem Zemanem a ministryní pro místní rozvoj – Karlou Šlechtovou.


"My jsme velmi rádi, že tam ti politici jezdí, protože z jejich strany je to výraz úcty a podpory českému sportu. Z mezinárodního hlediska by to vypadalo velmi špatně, kdyby s českou výpravou žádný představitel státu nepřijel," má jasno Marek Brodský z Českého olympijského výboru.


Ubytování platí politikům Český olympijský výbor, do kterého plynou peníze také z kapes daňových poplatníků. A tomu, že se česká výprava prodraží, nahrává to, že Rio je přeplněné turisty a hotely dramaticky zvedly ceny.Prezident se prý při cestě do Ria snažil maximálně šetřit, dokonce si vezl vlastní zásoby jídla. Prý omezil i počet členů delegace na minimum. V Riu ale mezi nimi byl třeba kancléř Mynář nebo kontroverzní poradce Nejedlý.


Olympijský výbor tvrdí že s politiky létají do Ria i sportovci vládními letadly. Ta přitom platí z rozpočtu ministerstva a tedy prostřednictvím daní i občané.
 

pez, Eliška Zvolánková TN.cz