kdu-čsl

Omezení hazardu, podpora rodiny. Lidovci odstartovali kampaň do voleb

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
Publikováno 11. 9. 2020
Téma:

Máme klíčová řešení. S tímto heslem zahájila horkou část volební kampaně KDU-ČSL. Její kandidáti se sešli v pražském paláci Charitas. Do voleb jdou v devíti krajích v koalici, ve čtyřech samostatně. Například na Zlínsku by chtěli získat až 50 procent hlasů.

Roušky na obličejích, dezinfekce u vchodu a místo rautu jen káva a oplatky. Start nejdůležitější fáze volební kampaně se nesl i ve znamení opatření proti šíření koronaviru. Výjimka byla pouze u mikrofonu.

 

"Máme klíčová řešení. A budeme rádi, když ta klíčová řešení budeme moci prosazovat na úrovni krajské nebo senátní," prohlásili lidovci. Oslovit voliče chtějí dostupnou zdravotní péčí, lepší dopravní infrastrukturou, digitalizací venkova a hlavně podporou rodiny.

 

Kandidátu do Senátu za Kladno Ondřeji Závodskému leží v žaludku hazard. Chce prosadit registr vyloučených hráčů. "Člověk, který je závislý na hazardu, neplatí výživné a má na sobě exekuce, nebude moci hrát," navrhuje. Jihomoravský lídr krajské kandidátky Stanislav Juránek zase vsadil na ochranu přírody.

 

 

Lidovci jsou tradičně silní například ve Zlínském a Jihomoravském kraji nebo na Vysočině. Na severozápadu Čech už je to ale horší. Zlínské želízko v ohni ale do Prahy nedorazilo. Jiří Čunek raději sbíral body na festivalu filmů pro děti a mládež.

 

V tradiční baště KDU-ČSL plánuje Čunek získat až 50 procent hlasů. Lidovci si ale věří i jinde. Na krajskou kampaň vynaloží strana kolem 30 milionů korun. Senátní ji má vyjít na pět milionů.

Kateřina Sejková TN.cz