DOVOLENÁ A KORONAKRIZE

Omezení klimatizace, přesná pravidla. Dovolenkové ráje se připravují na léto

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 10. 5. 2020

Země, které patří mezi oblíbené turistické destinace, již pracují na možnostech, jak v létě nalákat turisty a zároveň zajistit jejich bezpečnost v době koronaviru. Emiráty se připravují na léto s omezenou klimatizací, v Řecku uvolňují opatření.

Oblíbené turistické destinace nechtějí přijít o turisty a tak se snaží přijít s řešení, jak se nepřipravit o letní výdělky, ale zároveň neohrozit zdraví cestovatelů. Například v Dubaji ve Spojených arabských emirátech se opatření promítnou do vnitřní teploty v hotelech a restauracích.


“Léto v Dubaji bylo vždycky velmi závislé na klimatizaci, protože venkovní teplota byla tak vysoká, že každý hned spěchal do klimatizovaného prostoru. V tuhle chvíli se v Dubaji ke klimatizacím staví poněkud odlišně, protože koronavirus vyžaduje chlad. Místo 18 stupňů tam nastavují 23 či 24,“ popsal místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.

 


Asociace jedná s jednotlivými emiráty a společnostmi o podobě turistické sezóny. “V jednotlivých emirátech budou odlišná pravidla pro turisty, proto je důležité, aby se cestovatelé, kteří se tam vydají, až to bude možné, neopomněli se informovat, jak to v jednotlivých emirátech vypadá. Budeme se snažit, aby omezení byla co nejmenší,“ doplnil Papež.


Aktuální situaci s napětím kontrolují také české cestovky. I pro ně je situace zcela nová a čekají tak, jak všechno dopadne. “My jsme v kontaktu s našimi partnery přímo v každé z destinací, kam pořádáme zájezdy. Konkrétně víme, že Řecko v těchto dnech a do konce května uvolňuje přijatá opatření. Prvního června by v Řecku měly být otevřené hotely a restaurace,“ řekl mluvčí cestovní kanceláře Fischer Jan Bezděk.
 

TN.cz