Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.7. 2017 11:04
Obavy hasičů

Další požár výškové budovy! Na Havaji zemřeli v plamenech 3 lidé

Zdroj: APTN

Nejméně tři oběti a 16 zraněných si vyžádal požár výškové budovy v havajském Honolulu. Oheň vypukl ve 26. patře, likvidovaly ho desítky hasičů. Lidé zůstali podle nich uvězněni v bytech, obávali se opakování londýnské tragédie.

Požár ve vysokém patře, lidé uvěznění v bytech, bezmocní hasiči. V jedné z výškových budov na Havaji vypukl obrovský požár, který vyvolal obavy z opakování londýnské tragédie. Při požáru Grenfell Tower přitom v červnu zemřelo podle odhadů 80 lidí.

 

Požár v Honolulu má zatím tři oběti, vyžádal si nejméně 16 zranění. Neměl by být tak ničivý jako v Londýně, oheň se podle mluvčího hasičů rozšířil z bytu ve 26. patře "jen" do několika okolních apartmánů a do dvou vyšších podlaží. Podle zasahujících hasičů ale zůstali v některých bytech lidé uvězněni. Počet obětí tak může ještě narůstat.

 

Úřady nařídily evakuaci celého domu, většina obyvatel vyšla ven po svých. "Některé lidi museli vynést, viděl jsem, jak se dusí kouřem. Policisté do megafonů křičeli, aby šli všichni ven," citoval portál Daily Mail Troye, který bydlí naproti.

 

 

Asi dvě hodiny poté, co požár vypukl, se zdálo, že se rozšíří i do vyšších pater. "Lidé byli nervózní, bylo to opravdu děsivé. Báli jsme se," popsal pro portál Aaron, který žije ve čtvrtém patře. Všichni podle něj měli v hlavě připomínku londýnského neštěstí.

 

Ve věžáku na západě Londýna začalo hořet v noci na 14. června. Kolem jedné hodiny ráno vzplála vadná lednice v jednom z horních pater. Oheň se kvůli hořlavému obložení rychle rozšířil a za necelou hodinu pohltily plameny celou budovu. Úřady zatím potvrdily 80 obětí.

epa TN.cz
Reklama