Problémy se zákonem

Opět na něj došlo! Policie navrhla novou obžalobu Janouška

Michaela Trochová
Michaela Trochová
Aktualizováno 20:10
17.1. 2020 12:56
Téma:

Roman Janoušek, a spolu s ním další čtyři lidé, by měli být obžalováni v souvislosti s neoprávněnými úhradami od zdravotních pojišťoven pro krevní laboratoř Chambon.

České televizi to potvrdil žalobce Alexandr Dadam z Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. Vyšetřování kauzy Chambon probíhalo od roku 2013, obvinění kvůli možnému zneužívání krevních testů padlo již v roce 2017. Dva roky vyšetřovatelům trvalo shromáždit dostatek důkazů, na jejichž základě nyní navrhují obžalobu.

 

Laboratoř si měla krevní testy nechat od pojišťoven proplácet, i když neměla mít potřebné oprávnění, ani náležité vybavení. Škodu policie vyčíslila zatím na 39 milionů korun, obvinění si ale údajně mohli přijít i na více než sto milionů.

 

Vedle lobbisty Romana Janouška jsou dalšími obviněnými například jeho obchodní partner a podnikatel Luboš Pašek nebo podnikatel Petr Ullrich. Obvinění jsou ze spáchání zvlášť závažného zločinu podvodu, dva navíc pak také za zločin neoprávněného podnikání. V případě potvrzení trestu jim hrozí dva až deset let vězení.

 

 

Roman Janoušek již ve vězení byl. Soud mu vyměřil trest ve výši 4,5 roku za úmyslné sražení ženy autem. Odpykal si ale jen část trestu, poté byl ze zdravotních důvodů propuštěn na svobodu. Jeho žádosti, aby mu byl zbytek trestu prominut, soud zamítl, znovu se bude projednávat v únoru.

 

TN.cz