Pád legendy

Opil mě a osahával, tvrdí mladík o slavném herci. Začal soud

Téma:

Ostrov Nantucket v americkém státu Massachusetts zažil v pondělí manévry, jaké tu už dlouho nepamatují. Přiletěl sem totiž hollywoodský herec Kevin Spacey, aby se před místním soudem zpovídal z údajného sexuálního obtěžování mladíka v baru v roce 2016.

Podle obžaloby známý herec v roce 2016 na ostrově v jednom z místních barů kupoval alkohol tehdy osmnáctiletému mladíkovi a posléze ho osahával. V USA se přitom smí pít až od 21 let.

 

Dvojnásobný držitel filmového Oscara už dříve prostřednictvím svých právníků uvedl, že se cítí nevinen. Zároveň jeho advokáti chtěli, aby slyšení proběhlo bez jeho přítomnosti. To ovšem soud zamítl.

 

Podle BBC bylo na Spaceym jasně vidět, že chce být kdekoli jinde, jen ne na Nantucketu. Na ostrov přiletěl soukromým tryskáčem, k soudu šel vedlejším vchodem, aby se pokud možno vyhnul novinářům a čumilům a v soudní síni seděl s nečitelným výrazem.

 

 

Pondělní slyšení bylo velmi krátké, trvalo asi jen 10 minut. Soud pustil Spaceyho bez kauce, další jednání stanovil na čtvrtého března. Herci v případě odsouzení hrozí až pětileté vězení.

 

Kauza je pro Spaceyho nepříjemná i proto, že v podstatě totožné nařčení mu v roce 2017 zničilo kariéru. A to i přesto, že incident byl z roku 1986, tedy více než třicet let starý.

pez TN.cz