Zásah strážníků

Opilá matka vyrazila na nákup. Kojence nechala stát před obchodem

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 15. 5. 2020
Téma:

Značně posilněná alkoholem vyrazila v úterý večer v centru Prahy na nákup mladá matka s teprve dvouměsíčním miminkem v kočárku. Tu doprovázela její kamarádka, která byla v podobném stavu. Na chování žen upozornil strážníky muž, který projížděl okolo.

"Šestadvacetiletá žena zaparkovala kočárek před obchodem s potravinami v Hybernské ulici a společně s kamarádkou šla nakupovat. Z obchodu se pak doslova vypotácela, její doprovod se vzápětí ujal kočárku,“ informovala mluvčí městské policie Irena Seifertová.


Komunikace s matkou dítěte, která se sotva držela na nohou, byla podle strážníků velmi náročná a žena nedokázala reagovat na pokyny hlídky. Na otázku, kdy plakajícího chlapečka krmila naposledy, nedokázala odpovědět.

 

 


Strážníci u obou žen provedli dechové zkoušky. U 26leté ženy naměřili přibližně 2,19 promile, u její 38leté kamarádky hodnota ukázala 2,42 promile.


"Miminko převezli záchranáři do nemocnice, jeho matku si převzala pro podezření ze spáchání trestného činu přivolaná hlídka Policie ČR,“ dodala Seifertová.

TN.cz