odchyt v české lípě

Opilci na dětském hřišti poštvali psa na strážníky. Ti na zvíře vystřelili!

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 16. 10. 2019
Téma:

Českolipší strážníci ve středu před polednem vyjížděli ke dvěma opilým mužům, keří se povalovali na dětském hřišti. Kolem nich navolno pobíhal pes, kterého muži na strážníky poštvali. Agresivní zvíře po jednom z nich vystartovalo, vytáhl proto zbraň a vystřelil. Kulka minula a zatímco páníčky zadržela policie, chlupáč skončil v záchytném kotci.

Okolo jedenácté hodiny dopoledne volali lidé z České Lípy městské policii, že se dva opilí muži povalují nedaleko baru Music Centrál, obtěžují své okolí, žebrají a navíc s sebou mají psa, který kolem pobíhá navolno.

 

Hlídka proto okamžitě vyrazila na místo, kde skutečně nalezla dvojici opilců ležících na dětském hřišti. "Na výzvu, aby si zajistili psa, nereagovali. Ve chvíli, kdy se srážníci pokusili k mužům přiblížit, psa pobídli, aby zaútočil," uvedla městská policie na facebooku.

 

Pes po jednom strážníkovi vystartoval, ten proto tasil zbraň a na zvíře vystřelil. Kulka minula, ale zároveň psa zastrašila. Poté ho hlídka odchytila, ačkoliv jim to dalo pořádně zabrat. Záběry z odchytu dokonce zveřejnila na facebooku.

 

 

"Video obsahuje pouze zlomky děje, zejména na počátku a konci. Z procesních důvodů není zveřejněna část poštvání psa, jeho útoku na strážníka a střelba ze zbraně v krajní nouzi. Celý incident je však detailně zdokumentován. V daném případě šlo o útok na úřední osobu, kde byl pes použit jako zbraň," vysvětluje městská policie.

 

Po odchycení zvířete oba muže strážníci společně s přivolanou hlídkou Policie ČR zadrželi. "Pes je umístěný v záchytném kotci. O jeho osudu i obou zadržených rozhodně vyšetřovatel Policie ČR," dodala městská policie.

TN.cz