Zpitý pod obraz

Opilec bez roušky dělal brajgl, pak hlídce skoro strhnul alkoholtester!

David Pik
David Pik
Aktualizováno 21:13
6.11. 2020 12:31
Téma:

Téměř 6 promile nadýchal opilec, jehož vulgární chování museli řešit policisté v Jihlavě. Muž se potácel ulicemi města navzdory vládním nařízením, která zakazují pít alkohol na veřejnosti. Byl hrubý nejen na kolemjdoucí, ale i na zasahující hlídku.

Je v podřepu, láhev s vínem má vedle sebe. Poté si dokonce na chodník lehá. Chvílemi vůbec neví, co dělá. Šestadvacetiletý mladík je na první pohled silně opilý. Pro svůj "dýchánek" si přitom vybral střed hlavního jihlavského náměstí.

 

Na kolemjdoucí opilec, který neměl ani roušku, sprostě pořvával. Neurvale se poté choval i k přivolaným policistům. Dokonce před nimi provokativně popíjel a pak láhev odhodil.

 

"Při dechové zkoušce jsme u muže naměřili hodnotu 5,89 promile alkoholu. Opilého jsme zajistili a odvezli na záchytku," popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

 

 

Za přestupek proti veřejnému pořádku pijanovi může hrozit až desetitisícová pokuta. U podobných případů teď muži zákona zasahují čím dál častěji.

 

"Že někdo požívá alkohol venku, když je to zakázané a porušuje tak nařízení vlády? Zasahujeme v průměru u desítek takových událostí do týdne," říká ředitel jihlavské městské policie Jan Frenc.

 

K nejvíce opilcům přitom musejí strážníci vyjíždět večer nebo v noci, kdy navíc platí zákaz vycházení.

Autonehod oproti loňsku ubylo, počet lidí pod vlivem alkoholu nikoliv:


 

pez TN.cz