Kuriózní krádež

Opilec svěřil peněženku "kamarádovi", policii nevěřil. Druhý den chybělo 53 tisíc 

Ivan Berka
Ivan Berka
Aktualizováno 13:37
18.10. 2019 13:17

Kuriózní případ krádeže, která se odehrála přímo před zasahujícími policisty, vyšetřují v České Lípě. Podnapilý řidič si při svém zadržení dal peněženku naditou penězi do úschovy ke svému spolujezdci. Zřejmě se obával, že by na policejní služebně nebyla v bezpečí. Dost se přepočítal.

Stalo se to v České Lípě. Policisté si všimli auta, které kličkuje po silnici. Hlídka řidiče dojela a zastavila. Jejich podezření se záhy potvrdilo.


Cizinec, který auto řídil, byl pod obraz. Nadýchal téměř 3 promile. Policisté mu na místě zakázali další jízdu a muže se chystali odvézt na služebnu. Cizinec měl u sebe peněženku a jeho spolujezdec se mu nabídl, že mu ji ohlídá. Opilému šoférovi to přišlo jako dobrý nápad.

 

V peněžence měl uloženo 53 tisíc korun a myslel si, že u kamaráda bude ve větším bezpečí, než na policejní služebně. Když policisté muže z oddělení druhý den propustili, spojil se ihned se svým kamarádem a požádal ho o vrácení peněženky. Ten mu ji ochotně vrátil, ale prázdnou.

 


A pokoušel se muži namluvit, že v ní žádné peníze nebyly. Šofér se tak za policisty vydal znovu. Tentokrát už ne jako hříšník, ale poškozený. Policistům předložil i jasné důkazy o tom, že krátce před zadržením peníze vybíral z bankomatu a skutečně je měl.

 

"Jednačtyřicetiletý muž se kriminalistům později přiznal, že si 53 tisíc korun z peněženky svého známého přivlastnil a utratil je. V této souvislosti je již ve zkráceném řízení trestně stíhán pro zpronevěru," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

pez TN.cz