Jde do vězení

Opilec měl pobodat kolemjdoucího, bez rychlé pomoci by vykrvácel!

Téma:

Krajský soud v Plzni poslal na deset let do vězení Karla Ágha, který podle rozsudku loni v Karlových Varech na ulici nožem napadl nic netušícího muže.

Celý případ se odehrál v říjnu ve Vítězné ulici v Karlových Varech. 57letý muž po skončení přenosu hokejového zápasu odcházel z hospody domů. Na ulici potkal údajně opilého 46letého Karla Ágha, který po něm měl požadoval peníze.

 

Otto K. ho prý považoval za bezdomovce, a tak mu měl říct, ať jde raději pracovat. To zřejmě obžalovaného naštvalo, muže podle spisu strhnul na zem a poté jej několikrát řízl do krku podlahářským nožem. Z místa činu měl pak odejít.

 

Zraněného objevila kolemjdoucí, která si všimla, že muž krvácí. Zavolala tedy policii a také záchrannou službu. Podle znalců by zraněný bez včasného zásahu zřejmě vykrvácel. Policie podezřelého muže zadržela několik hodin po incidentu.

 

 

Podle jeho slov si ale útok nožem nepamatuje, protože byl opilý. Údajně si vybavuje, že dal muži pěstí, ale že se až od policie druhý den dozvěděl, co vlastně provedl.

 

Ághovi kromě desetiletého trestu ve věznici se zvýšenou ostrahou soud uložil zaplatit poškozenému sto tisíc korun jako odškodné za nenávratná zranění obličeje a také za vytrpěnou újmu. Rozsudek není pravomocný a obžalovaný se proti němu může odvolat.

Barbora Slavíková/epa TN.cz