Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.8. 2018 15:34
otřesná svědectví

Opilec měl točit štěnětem na řetězu, další muž bil psem o zem!

Týraný pes
Zdroj: Městská policie Plzeň, Getty Images
Opilý muž měl týrat štěně.

Hned ke dvěma případům napadení psů vyjížděli ve středu plzeňští strážníci. První hlášení přišlo ze Zábělské ulice, ve které podle svědků silně opilý muž točil štěnětem na řetězu. Druhé z Lochotína - tam měl další agresor bít psa a dokonce s ním mlátit i o zem.

Případy mají hned několik společných ukazatelů - v obou hraje roli napadení psů, agresivita a snaha ublížit přivolaným strážníkům. A oba končí stejně - zpacifikováním mužů a převozem zvířat do plzeňského útulku.

 

Napadení štěněte

První incident se odehrál v plzeňské Zábělské ulici. "Podle telefonického oznámení, které přijal operační strážník na lince 156, měl opilý muž na řetězu točit se štěnětem, jejž měl při sobě. Na místo vyjela hned hlídka místní obvodní služebny a psovod městské policie. Po příjezdu se k nim přihlásila žena, která událost nahlásila a potvrdila, co uvedla v oznámení. Stejné uvedli vzápětí i další svědci," vysvětlila mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

 

Muž měl podle lidí štěně nosit dokonce jako nákupní tašku. On sám všechna obvinění na místě popřel. Podle policie nadýchal 2,64 promile alkoholu.

 

Napadené štěně
Zdroj: Městská policie Plzeň Štěně skončilo v plzeňském útulku.

 

Když ho strážníci chtěli převést na záchytku, začal být agresivní a proti hlídce se rozešel se zaťatýma rukama v pěst. "Strážníci použili donucovací prostředky a brzy skončil s pouty na rukou. K vystřízlivění byl převezen do protialkoholní záchytné stanice. O štěně se postarali strážníci z odchytové skupiny a odvezli ho do plzeňského útulku. Za neuposlechnutí výzvy dostal muž pokutu," dodala mluvčí.

 

 

Útok na psa v Lochotíně

Další případ, který strážníci řešili, se odehrál na Lochotíně. "Na hlídku městské policie v terénu se obrátil občan, jenž viděl agresivního muže se psem, které ho měl údajně mlátit," sdělila Pužmanová. Podle Krimi Plzeň dokonce se psem několikrát praštil o zem.

 

Hlídka muže zastihla, jak vulgárně křičí na lidi okolo. Společně se strážníky v daný moment přišli také policisté. "Strážník vyzval muže, aby prokázal svou totožnost. Místo toho, aby se tak stalo, tak dotyčný policisty i strážníky začal urážet... Jeho agresivita stoupala, po policistech a strážnících začal házet mince. Vše vygradovalo tím, že strážníka udeřil nakonec do čela," dodala mluvčí. I v tomto případě bylmuž zpacifikován, skončil s pouty na rukou. Psa strážníci odvezli do plzeňského útulku.
 

lud TN.cz
Reklama