Útok na Bulovce

Opilec na záchytce vytáhl na policisty nůž! Promile nadýchal i druhý den

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
Publikováno 16. 9. 2019
Téma:

Rychlá reakce a zřejmě i taktická vesta zachránily policistu, kterého se snažil pobodat opilý muž v Praze. Stalo se to v neděli večer na záchytce v areálu nemocnice na Bulovce.

Muž z Ukrajiny se kolem 19. hodiny večer povaloval úplně namol před jedním barem na Smíchově. Někdo na něj zavolal strážníky, kteří ho v doprovodu hlídky státních policistů naložili do svozové dodávky a zamířili s ním na záchytku na Bulovce.

 

43letého muže prý policisté podle předpisů prohledali, jenže asi ne úplně důkladně. U muže totiž neobjevili nůž, který pak přímo v nemocnici na policisty vytáhl a pokusil se jednoho z nich pobodat. Policista útok vykryl a pomohla i taktická vesta, po které se čepel nože svezla.

 

Na agresora pak naskákali čtyři policisté i jeden zaměstnanec nemocnice a prý s ním měli co dělat. Pomoci si museli i obušky a pepřovým sprejem. Když se muže podařilo zpacifikovat, musel zůstat přivázaný a pod dohledem na záchytce.

 

 

Ještě v pondělí kolem 11. hodiny dopoledne prý měl kolem promile alkoholu v dechu. Až vystřízliví, čeká ho výslech a nejspíš také obvinění z násilí proti úřední osobě. Za to mu hrozí až šestileté vězení. Policisté s největší pravděpodobností také navrhnou, aby putoval do vazby.
 

epa TN.cz