Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 6. 2018
Neuvěřitelný případ

Opilec poničil kolo malému klukovi, teď mu hrozí léta vězení!

Kolo - ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
Ilustrační snímek

Neuvěřitelný případ řeší policisté z Luhačovic. Jeho hlavními aktéry jsou jedenáctiletý chlapec se svým zánovním kolem a opilý recidivista, který se chtěl projet.

"Komisařka sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu vydírání pětadvacetiletému recidivistovi V opilosti vzal jedenáctiletému klukovi kolo, které svou jízdou poškodil. V případě prokázání viny a odsouzení mu tentokrát hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky," přiblížila bizarní kauzu policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

 

Vše se stalo už v půlce dubna, když se tři kluci projížděli na koloběžkách a kole na hřišti v Luhačovicích. V tu chvíli ke školákům přišel mladý opilec, že chce půjčit kolo.

 

"Když to chlapec odmítl, začal mu vyhrožovat, že ho zmlátí a nakonec ho chytil nejprve za řídítka, poté za ruku a držel ho tak dlouho, dokud z kola neslezl. Na kole jezdil opilec tak dlouho, dokud ho to bavilo, dvakrát z něj spadl při jízdě po rampě a po několika minutách ho chlapci vrátil," popsala incident Kozumplíková.

 

Hoch si ovšem brzy všiml, že jedna z duší uchází a zavolal proto tátovi. Ten opilce našel a přivolal policisty. Později se ukázalo, že na zánovním kole za třináct tisíc vznikla sedmitisícová škoda.

 

 

"Mladý muž přiznal, že jezdil na hřišti na cizím kole, ale bližší okolnosti si nepamatoval. Dechová zkouška, kterou u něj provedli policisté záhy po incidentu, ukázala totiž 3,4 promile alkoholu. Muž má v rejstříku trestů již pět záznamů," uzavřela policejní mluvčí.

pez TN.cz