Démon alkohol

Opilec se snažil oběsit na vodítku, pak se sápal po policistech

Uškrcení vodítkem
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační snímek
Téma:

K hodně vyhrocené domácí hádce vyjížděli ve středu večer policisté do jedné obce na Jičínsku. A to ještě netušili, že agresorovi nejprve zachrání život, aby se vzápětí bránili jeho zuřivému útoku.

"Po příjezdu na místo hlídka zjistila, že došlo již po několikáté ke slovní rozepři a k následnému poškození majetku v bytě mezi druhem a družkou," přiblížil jádro problému policejní mluvčí Aleš Brendl.


Opilý sedmapadesátiletý hrubián po příjezdu uniformovaných strážců zákona vzal do zaječích a utekl na blízkou zahradu. Tam se schoval do koruny stromu.

 

"Zde si muž mezitím připravil z vodítka pro psa oprátku. Policistům začal vulgárně nadávat a vyhrožovat jim, že skočí dolů. Policisté se ho pokoušeli přemluvit, ale neuspěli a muž opravdu skočil z větve dolů," doplnil Brendl.


Muži zákona dusícího se oběšence okamžitě odřízli, vděku se ale nedočkali. Agresivní opilec se místo toho na hlídku vrhnul a chtěl se prát. Policisté rozkuráženého rváče zpacifikovali, následná dechová zkouška ukázala hodnotu dvě promile alkoholu. Chlap tak noc strávil na záchytce.

 

"Muž spáchal několik přestupků, za což mu hrozí pokuta až ve výši 50 tisíc korun nebo omezující opatření," uzavřel Brendl.

pez TN.cz