Neuvěřitelný výjezd

Opilec "vrostl" do zastávky. Aby se k němu dostali, museli ji rozebrat!

Filip Pultar
Filip Pultar
19.9. 2020 18:05
Téma:

Kuriózní zásah mají za sebou všechny záchranné složky v Hradci Králové. Ve čtvrtek večer vyjížděly na pomoc jedinému muži. Velmi silně opilý se spící zasekl v konstrukci autobusové zastávky. Hasiči ho dostali ven až tím, že její část demontovali.

U případu zasahovali nejdřív jen záchranáři. Vyjeli k muži v bezvědomí na zastávce Příčná. "Ukázalo se, že je velmi opilý," přiblížil mluvčí krajské záchranky Ivo Novák.

 

Že se opilcům někdy povedou opravdu neuvěřitelné kousky, dokazuje i fakt, že dospělý muž se dokázal vmáčknout do extrémně malého prostoru. V nejužším místě je na zastávce jen 20 centimetrů místa.

 

Muž ležel zaklíněný mezi k zemi přimontovanou lavičkou a skleněnou stěnou zastávky. Nebylo v silách záchranářů spícího opilce vyprostit. Proto přijeli na pomoc policisté i hasiči. "Jediná cesta, jak dostat člověka ven, byla, že hasiči skleněnou stěnu odšroubovali," popsala jejich mluvčí Martina Götzová. Nakonec se to za nerušeného chrápání opilce podařilo.

 

 

Všechny tři záchranné sbory musely do akce kvůli muži, který měl v krvi podle informací televize Nova k pěti promile alkoholu. Navíc se zjistilo, že výtečník takto zaměstnává záchranáře pravidelně.

 

"Už více než čtyřicetkrát k němu záchranná služba musela vyjíždět, vždy kvůli opilosti," vypočítal mluvčí záchranky Novák. A také v sousedních Pardubicích se ten večer vydatně popíjelo. Jeden mladík si ustlal na parkovišti přímo na místě pro invalidy.

 

 

Podobně kuriózní zásah zažili středočeští hasiči před dvěma lety, kdy se přes oblouk štěchovického mostu vydal muž vydatně posilněný alkoholem. Uprostřed cesty ale znavený usnul. Sundat ho z 12metrové výšky se podařilo až pomocí plošiny a koše.

pez TN.cz