Další hazard

Opilý a špatně oblečený turista uvízl na Sněžce. Porušil několik zákazů

Horská služba
Zdroj: TV Nova
Opilci musela pomoct horská služba. Ilustrační foto.
Petr Brzek
Petr Brzek
26.2. 2021 11:31
Téma:

Policisté spolu s horskou službou zachraňovali dalšího nezodpovědného návštěvníka hor. Ten byl navíc tak pod parou, že sotva stál na nohou. Navíc nelegálně vstoupil do zavřeného okresu.

Začalo to voláním na tísňovou linku policie. Volal muž, který tvrdil, že se nachází v okolí Sněžky, nemůže dál pokračovat v cestě a je silně promrzlý.


“Komunikace s mužem byla velmi složitá, protože mluvil nesrozumitelně a bylo obtížné z něho dostat nějakou relevantní informaci,“ popisuje dramatické chvíle mluvčí královéhradecké policie Iva Kormošová.


Pět minut trvalo, než z muže vypadalo, kde se vlastně vůbec nachází. Do terénu vyrazila jak policejní hlídka, tak nakonec i horská služba. Po necelé hodině se jim na cestě mezi boudou pod Sněžkou a boudou v Obřím dole podařilo muže najít. Nejenže měl na sobě mokré oblečení, které navíc ani nebylo vhodné do horského zimního terénu, ale byl extrémně opilý.


“Nadýchal 2,75 promile. Policisté ho zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění,“ podivuje se nad mužovým chováním na hřebenech Krkonoš Komošová.

 


Přepočteno na tvrdý alkohol, muž musel během výšlapu vypít minimálně patnáct panáků. Opilec má ale navíc další problém. Je až z Teplic a do uzavřeného trutnovského okresu se prý dostal tak, že nepozorovaně proklouznul policejní kontrolou. Navíc se venku pohyboval v době zákazu vycházení, tedy po deváté hodině večerní, takže policisté případ postoupí úředníkům správního orgánu. A takový výlet pravděpodobně skončí pokutou.

TN.cz