České Budějovice

Opilý chlapec plival v autobusu kolem sebe. Pak napadl cestujícího pěstí

Autobus
Zdroj: Getty Images
Ilustrační fotografie
Lucie Staničková
Lucie Staničková
15.1. 2021 18:59
Téma:

Českobudějovické policisty zaměstnal ve čtvrtek osmnáctiletý mladík, který si v autobusu sundal roušku a plival kolem sebe. Na nevhodné chování ho upozornil jiný cestující, to se však chlapci nelíbilo a uštědřil dotyčnému ránu do obličeje.

Událost se stala ve čtvrtek večer okolo 20. hodiny v Českých Budějovicích. Osmnáctiletý hoch jel linkou městské hromadné dopravy číslo 9 a od ulice Dobrovodská seděl sám v zadní části autobusu. "Sundal si roušku a začal kolem sebe plivat sliny. V autobusu bylo minimálně dalších šest lidí,“ popsala situaci policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.


Jeden z cestujících mladíka na nevhodné chování upozornil. Chlapec si to však nenechal líbit a muže udeřil pěstí do obličeje. "Dotyčnému způsobil zranění, které si vyžádalo ošetření v českobudějovické nemocnici,“ přiblížila Schwarzová.

 


Na místo ihned vyrazili policisté, které svědci celé události přivolali. "Pachatele jsme zadrželi a provedli u něj dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem více než jedno promile alkoholu,“ doplnila Schwarzová.


Celým případem se budou dále zabývat vyšetřovatelé. Mladíkovi nyní hrozí obvinění z trestného činu výtržnictví.

 

Mladík plival na policisty a tvrdil, že má koronavirus. Více se dozvíte v reportáži z loňského dubna:

TN.cz