Opilec v ohnivém autě

Opilý cizinec vjel v Praze na koleje! Vůz musela odtáhnout tramvaj

Petr Barták
Petr Barták
Publikováno 6. 7. 2020
Téma:

Kuriózní situaci řešili v noci na pondělí pražští hasiči a pracovníci dopravního podniku. Namol opilý a dezorientovaný cizinec totiž vjel s autem na tramvajové koleje, po kterých urazil stovky metrů, než poničený automobil vypověděl službu. Nepojízdný vůz musela z kolejí odtáhnout tramvaj.

Událost se stala u tramvajové zastávky K Barrandovu. Podle svědků se k zastávce po kolejích přiřítil “ohnivý vůz “. Jeden ze zákazníků přilehlého baru popsal, jak za jedoucím autem vlál pomyslný ohon jisker, které vytvářelo tření nápravy auta o koleje. Řidič u zastávky na chvíli zastavil a stal se tak nevšední atrakcí pro překvapené zákazníky baru, který je v prostorách zastávky.

 

 

Pár lidí si auto na kolejích natočilo na mobilní telefon a jeden z přítomných řidiče upozornil, že bude muset odjet, neboť co nevidět přijede tramvaj. Muž pak s autem popojel asi sto metrů, než zdemolované auto přestalo jet. Provoz na tramvajové lince musel být přerušen a na místo byli přivoláni hasiči, aby nepojízdný vůz z kolejí odstranili.

 

 

Vzhledem ke ztíženým podmínkám, kdy vůz už stál v ústí tunelu a nad tratí vedly troleje pod proudem, bylo rozhodnuto, že automobil odtáhne tramvaj, která s vozem musela za asistence hasičů couvat stovky metrů k nejbližší křižovatce, kde hasiči mohli auto z kolejí bezpečně odtlačit.

 

Policejní mluvčí Violeta Siřišťová následně potvrdila, že byla provedena dechová zkouška, která u řidiče vozidla s polskou registrační značkou ukázala hodnotu přesahující tři promile alkoholu v dechu. Šoféra policisté zadrželi a převezli na služebnu. Kromě poničeného auta a asi hodinového přerušení tramvajového spojení nevznikla žádná škoda.

Související témata:
TN.cz