Neštěstí na Havlíčkobrodsku

Opilý mladík odpaloval petardy. Přišel při tom o tři prsty!

Téma:

Při odpalování zábavní pyrotechniky si noci na dnešek v obci Štoky na Havlíčkobrodsku vážně poranil ruku mladý muž. Ukázalo se, že byl opilý. Podle informací televize Nova přišel o tři prsty na ruce. Záchranáři proto, zvláště s blížícím se silvestrem, apelují na lidi, aby byli při zacházení s dělobuchy mimořádně opatrní.

Sváteční večírek ve Štokách u Havlíčkova Brodu skončil pro jednadvacetiletého mladíka vážným zraněním. Přímo v ruce mu bouchla petarda. Zranění jsou vážná. "Držel to, střílelo to a pak to přestalo a bouchlo to. Ještě větší rána, než předtím," řekl TV Nova příbuzný petardou zraněného mladíka.

 

"Museli jsme ho po příjezdu okamžitě transportovat do Brna," uvedla mluvčí nemocnice v Havlíčkově Brodě Petra Černo.
Mladík okamžitě putoval na plastickou kliniku. Ani to mu ale bohužel moc nepomohlo. Podle informací televize Nova přišel o tři prsty na ruce. V nemocnici si ještě nějakou dobu poleží.

 

"Pří následné dechové zkoušce nadýchal přes dvě promile alkoholu," prozradila TV Nova mluvčí policie Havlíčkův Brod Monika Pátková.

 

 

Podobných případů přibývá. Třeba na začátku prosince vybuchla petarda v ruce teprve desetiletému chlapci, který si s ní hrál na dětském hřišti v Bystřici nad Pernštejnem. I on skončil s vážným zraněním v nemocnici.

 

Policisté varují před neopatrným používáním zábavní pyrotechniky a to zvláště před blížícím se Silvestrem. S pyrotechnikou by vůbec neměly manipulovat děti a také podnapilí lidé.
 

vbo, David Pik TN.cz