Střelba v Ostrově

VIDEO: Barman zakázal štamgastovi kouřit, ten v hospodě 6x vystřelil!

Martin Kočárek
Martin Kočárek, Eva Pavelková
Aktualizováno 23.8. 2019 20:37
Téma:

V hospodě v Ostrově na Karlovarsku měl střílet opilý muž. Jako rukojmí si pak podle policie vzal dva muže, kteří původně popíjeli s ním. Potyčka vznikla ve chvíli, kdy měla obsluha hospody muže upozornit, že se uvnitř nesmí kouřit.

Uvnitř hospody v Ostrově padlo v noci podle policie šest výstřelů. Nikdo naštěstí nebyl zraněn. Opilý štamgast měl už několik hodin popíjet s dalšími dvěma muži, krátce po půlnoci si chtěl ale zakouřit a obsluhou byl upozorněn, že musí jít ven.

 

To se ale 43letému muži nelíbilo, a tak vytáhl legálně drženou pistoli a několikrát na barmana vystřelil. "Poté ještě několikrát vystřelil směrem na vstupní dveře a bezpečnostní kameru," doplnil policejní mluvčí Jakub Kopřiva. To je vidět i na záznamu z kamery, který policie zveřejnila.

 

Po celou dobu ohrožoval také dva štamgasty, kteří seděli s ním u stolu. Podle policie je nenechal odejít z místnosti, natož z baru. Barmana ani muže naproti naštěstí střelec netrefil, zasáhl jen vybavení hospody.

 

 

Barmanovi se pak podařilo přivolat policii a opilý střelec po několika desítkách minut své rukojmí postupně propustil. "Následně do restauračního zařízení vstoupili policisté, kteří muže okamžitě zadrželi," sdělil Kopřiva. Dechová zkouška potvrdila, že je muž opilí - policisté naměřili 2,47 promile.

 

Útočníka pak policie obvinila z vydírání a výtržnictví, hrozí mu až osm let vězení. Během pátku bude také podán návrh na vzetí střelce do vazby. Na rozhodnutí soudu si zatím počká v policejní cele.

TN.cz