tahali ho z vody

Zraněného muže se psem v potoce zachránili lidským řetězem

Muž v Praze spadl i se psem do potoka
Zdroj: Městská policie Praha
Téma:

Pražští strážníci řešili neobvyklý zásah. Muži se při venčení psa udělalo nevolno a i se svým psem spadl do potoka. Zachraňovali jej strážníci, policie i zdravotníci. Aby ho vytáhli z hlubokého kluzkého koryta, museli udělat lidský řetěz.

Policejní hlídky v Praze 8 dostaly nezvyklé hlášení. V ulici Na Rokytce spadl do potoka muž i se svým psem. Třiašedesátiletý muž měl údajně během venčení psa na chodníku nad potokem dostat glykemický záchvat a přepadnout přes zábradlí. Vylekaný pes ho pak strhl do rybníka. Při pádu si muž poranil hlavu a ve studené vodě se podchladil.

 

"Na místo strážníci dorazili za rekordní tři minuty, krátce potom přijelo i několik hlídek Policie ČR. V potoce pod bahnitým břehem ležel muž s viditelným zraněním na hlavě a držel na vodítku psa velkého plemene," uvedla pražská městské policie.

 

 

Muž byl zraněn, a tak strážníci přivolali i záchrannou službu. Vytvořili živý řetěz a po kluzkém svahu muže i psa vytáhli ven. Do příjezdu zdravotníků mu poskytli první pomoc. Strážníci muži naměřili 0,98 promile v dechu. Muž skončil v péči záchranářů, psa policisté odchytli do útulku městské policie.

Související témata:
mj TN.cz