velká tragédie

Opilý muž měl cestou ze zábavy srazit dva mladíky! Všichni se znali

David Pik
David Pik
Aktualizováno 19.8. 2019 20:24
Téma:

Řidič, který v neděli nad ránem na Jihlavsku opilý srazil a zabil dva mladíky, může být obviněn z několika trestných činů. Hrozí mu mnohaleté vězení. Televizi Nova se navíc podařilo zjistit, že všichni tři mladí lidé se znali. Dokonce předtím byli společně na stejné kulturní akci.

Město Třešť a celé okolí se z nedělní  tragédie nemůže vzpamatovat. Na silnici mezi Čenkovem a Třeští srazil 25letý řidič autem dva 18leté mladíky. Za volant usedl přesto, že byl namol opilý. V místě tragédie vzniklo pietní místo, lidé sem nosí svíčky a plyšáky.

 

"Je to obrovská tragédie pro všechny rodiny, pro všechny jejich známé, takové věci se nemají stávat, měli 18 let, měli vše před sebou. Život, který už prostě nemůžou poznat," popsala rodinná známá Eva Požárová.

 

"Osobní vozidlo VW Passat jsme zajistili pro účely trestního řízení, 25letého podezřelého muže jsme zadrželi," řekla policejní mluvčí Dana Čírtková. Oba mladíci i řidič auta se mezi sebou podle informací televize Nova znali, všichni tři byli v sobotu na zábavě v Čenkově a odtud mířili domů do Třeště.

 

Jirka a Tomáš šli pěšky, starší kamarád jel ze zábavy autem a podle všeho hodně rychle a nebezpečně. Nadýchal přes dvě promile. "Doufám, že je to takovou výstrahou pro všechny, aby nesedali za volant, když požijí alkohol," dodala známá Eva.

 

Řidič, který zpívá v místní kapele, v neděli střízlivěl na záchytné stanici. Až v pondělí byl schopen výslechu. Během pondělí by mohl být obviněn. "V průběhu dnešního dne budou probíhat úkony v trestním řízením," dodala policejní mluvčí.

 

Řidiči za to může v krajním případě hrozit až desetileté vězení. Je možné, že státní zástupce vzhledem k vážnosti případu navrhne, aby byl vzat do vazby.

mik TN.cz