Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 6. 2018
Smrt v rybníce

Opilý muž utonul na Boleslavsku, dalšího našli na Břeclavsku

Zdroj: TV Nova

Záchranné služby varují před nadměrným požíváním alkoholu. Ve srovnání se zimními měsíci se rapidně zvýšil počet zásahů ve spojení s alkoholem - a to až o polovinu. Jedním takovým příkladem je aktuálně smrt cizince na koupališti v Luštěnicích u Mladé Boleslavi.

Tragédie se stala v neděli večer přímo na koupališti v Luštěnicích. Dva kamarádi tam přišli už opilí a v pití pokračovali dál. Pak se podle svědků pohádali a jeden z dvojice skočil do vody s tím, že si zaplave.

 

Podle hostinského restaurace u koupaliště si muži u něj dali tři piva. Jeden z nich pak skočil do vody. Ačkoliv záchranka přijela rychle, muže už nedokázali zachránit. Jeho kamarád z koupaliště utekl.

 

Dispečink záchranné služby vyslal na místo dvě posádky, které se pokoušely 40 minut přivést muže zpátky k životu, bohužel marně.

 

"Naše posádky převzaly rozšířenou kardiopulmonální resuscitaci od návštěvníků koupaliště, kteří prováděli telefonicky asistovanou resuscitaci vedenou operátory ZZS. Byla bohužel neúspěšná, došlo k úmrtí toho utonulého," potvrdil Jiří Dittrich ze Zdravotnické záchranné služby Mnichovo Hradiště.

 

 

Záchranáři upozorňují, že zásahů, při nichž hraje velkou roli alkohol, v posledních týdnech rapidně přibylo. Podle Dittricha vyjíždějí záchranáři častěji k potyčkám opilců, k celkovým kolapsům a také k dopravním nehodám, které někdo pod vlivem alkoholu způsobí. "Nárůst oproti zimním měsícům bývá až o polovinu vyšší," upozornil Dittrich.

 

Cizinec utonul i na Břeclavsku

Tělo mrtvého cizince našli v neděli večer také na Břeclavsku u rybníku v obci Novosedly. "Při ohledání břehu policisté našli oblečení, jízdní kolo a další osobní věci, které patřily utonulému. Jedná se o 54letého cizince, jenž měl udělené povolení k pobytu v naší republice a také zde pracoval. O úmrtí jsme neprodleně informovali zastupitelský úřad," uvedla mluvčí břeclavských policistů Kamila Haraštová.

 

Případ nadále vyšetřují policisté. Přesnou příčinu mužova úmrtí odhalí až nařízená pitva, nic zatím ale nenasvědčuje tomu, že by muže někdo zavraždil.
 

vbo TN.cz
Reklama