nebezpečná vycházka

Opilý otec se potuloval s dítětem po městě! Měl téměř dvě promile

Téma:

S oteplením přibývá podle strážníků i opilců v ulicích. Jeden takový se naposledy potácel a to i s dvouletým dítětem Pardubicemi. Otec stál sotva na nohou a v takovém stavu s chlapcem dokonce přebíhal jednu z nejrušnějších silnic ve městě. Pro dvojici si nakonec musela dojít babička.

Jedním z nejšpinavějších míst ve městě je pardubické nádraží a právě tady opilec rozsypal rohlíky. Jeden pak dal snít své ratolesti. Jedna žena zavolala strážníky, že se na nádraží nachází opilý člověk s dítětem.

 

Povedenému otci se mezitím podařilo předvést pod městskými kamerami opilecké extempore. Dítě jen sledovalo, jak tátovi za bílého dne padají věci z ruky. "Když máte víc jak jedno promile, tak je to ohrožující, jak pro okolí, tak i pro Vás," uvedl Martin Svoboda, odborník na závislosti.

 

A v tomto případě bylo v dechu ještě víc. Množství odpovídá asi osmi pivům. "Muž nadýchal skoro dvě promile alkoholu v dechu," řekla mluvčí pardubických strážníků Lucie Klementová.

 


Muž se rozhodl také táhnout své dítě přes rušnou silnici, kudy jezdí hodně kamionů. Přitom mohl jít po blízkém přechodu. Poté ho zastavili strážníci a zavolali jeho příbuzným. Strážníci dítě předali babičce. 

 

Hůř ovšem snáší alkohol ženy. Některé z nich na matky roku rozhodně neaspirují. Jedna žena se před dítětem koupala oblečená v kašně v Hradci Králové a pak mu následně ukázala, jak se točí svět při dvou promile.

 

Tři promile měla zase osmatřicetiletá žena, která ležela vedle kočárku na brněnském dětském hřišti. Rekordmankou je ovšem agresivní matka, kvůli které musel nečekaně zastavit vlak v České Třebové. Měla čtyři a půl promile. "Musela být hodně trénovaná, zvyklá. Když má člověk přes tři promile, tak je v bezvědomí," vysvětlil lékař Dalibor Kupka.

 

V podobných případech se na návštěvu pokaždé objedná sociálka a pokud se ukáže, že rodiče pití nezvládají, dítě může skončit v pěstounské péči.

reg/Petr Brzek TN.cz