Opilec za volantem

Opilý řidič převrátil na D1 u Prahy kamion, nadýchal 2,6 promile

K havárii kamionu vyjížděli v sobotu večer středočeští dálniční policisté. Na 17. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno vyjel kamion mimo komunikaci a převrátil se na bok. Jeho řidič nadýchal úctyhodných 2,6 promile.

Havárie se stala na krátce po 18. hodině kousek za sjezdem na Velké Popovice v místě, kde končí zúžení všech třech jízdních pruhů. Kamion s německou registrační značkou nejdřív narazil do betonových svodidel a pak sjel vpravo z dálnice do příkopu, kde se převrátil na pravý bok. Řidič naštěstí vyvázl bez újmy na zdraví.

 

Když přijeli policisté a začali nehodu vyšetřovat, podrobili řidiče dechové zkoušce. K jejich překvapení ukázal měřicí přístroj poměrně vysokou hodnotu a to 2,6 promile alkoholu v dechu. Podle mluvčí policie Marcely Pučelíkové je tak řidič cizí státní příslušnosti podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí až tříleté vězení.

 

Kamion přijely vyprostit dva tahače, které ho pomocí lan a navijáků vytáhly zpět na komunikaci. Vysypaný náklad kovového spojovacího materiálu pak pracovníci úklidové čety museli přeskládat. Během vyprošťování byl v místě havárie omezen provoz a doprava byla svedena pouze do jednoho jízdního pruhu. Vzhledem k víkendu a pozdní noční hodině se naštěstí netvořily žádné kolony.
 

TN.cz