Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

rekordní opilost

Opilý řidič: Přístroj ho nedokázal změřit, pak zkusil úplatek

Mladoboleslavští policisté chytili tak opilého řidiče, že jim pro něj nestačila ani stupnice na přístroji. Po prvním dýchnutí ukázal hodnotu více než 5 promile, při druhém měření už jen šipky směrem nahoru. Jejich přístroj byl totiž kalibrován pouze do hodnoty 6 promile, tedy dvojnásobku smrtelné dávky alkoholu. A tu cizinec překonal.

"Muže jsme vyzvali k dechový zkoušce. Té se podrobil s výsledkem 5,15 promile," popsal zásah Ondřej Hochmal z mladoboleslavské dopravni policie. Když mu po pěti minutách dali policisté znovu dýchnout, přístroj, který umí měřit do 6 promile, před šoférem kapituloval.

 

"Při druhé dechové zkoušce ukázal přístroj neměřitelnou hodnotu," vysvětlil policista Vojtěch Kos. "Za celou svoji kariéru jsem se s takovouhle hodnotou ještě nesetkal. Přesto stál na nohou," doplnil Hochmal.

 

Policisty na řidiče zavolal správce ubytovny, do které opilec naboural. "Nacouval do baráku a zůstal sedět v autě. 5 minut, 10 minut, 15 minut. Správce přišel a dohadovali se o škodě.

 

 

Dával mu za to 200 korun," uvedl pro TV Nova svědek události.
Cizinec se pokoušel nacouvat k ubytovně, ale auto se mu zastavilo o betonovou skruž a protože dál nejelo, šlapl na plyn a narazil do zdi. "Rozbil barák a Standovi auto odřel," popsal rozsah škod správce ubytovny Jiří Tyburec.

 

Když mu policisté začali vypisovat doklad o zabavení řidičáku, vyrukoval s úplatkem. "Nám říkal, ať to nesepisujem, že se nic nestalo, že on neviděl nás, my jsme neviděli jeho a že když to nebudeme řešit, tak že nám dá 10000," popsal chování opilého muže Hochmal.

 

 

Případ si od dopraváků převzali kriminalisté, kteří muže odvezli na odběr krve, záchytku a druhý den do cely a k výslechu, po kterém ho obvinili ze dvou trestných činů.

 

 

Opilec byl podle policejní mluvčí Lenky Sikorové obviněn z ohrožení pod vlivem návykové látky a zločinu podplácení. Za to mu hrozí až šest let za mřížemi.
 

tn.cz / TV Nova