Nehoda v Brně

Opilý řidič vrazil do autobusu a zranil cestujícího. Policie hledá svědky

Věra Müllerová
Věra Müllerová
Publikováno 19. 2. 2020
Téma:

Brněnští policisté hledají důležité svědky lednové dopravní nehody v ulici Grohova v centru města. Řidič osobního auta se pokusil zmizet poté, co zavinil srážku s autobusem, při které se zranil cestující.

Začalo to jako běžná silniční kontrola. Policisté rozsvítili modré majáky a čekali, že řidič bílého Golfu zastaví. Posádka vozu ale dostala jiný nápad. "Šofér znenadání prudce sešlápl plyn a odvážnou jízdou se snažil policisty setřást. Krátké ujíždění rychle ukončil náraz do autobusu nočního rozjezdu," popsal policejní mluvčí Petr Vala. Škoda na poškozených vozidlech se vyšplhala ke čtvrt milionu korun.

 

Ani to ale nepřivedlo zjevně podnapilou osádku k rozumu. Dva mladíci totiž z havarovaného vozu pohotově vyskočili, snažili se vmísit mezi lidi na zastávce a z místa se nenápadně vypařit. Naštěstí vzal jejich plán díky svědkům za své. Oba tak nakonec skončili s pouty na rukou.

 

 

Při dopravní nehodě se v autobusu zranil pětašedesátiletý cestující, který pak musel vyhledat lékařské ošetření. Brněnští kriminalisté teď prosí o pomoc svědky.

 

"Policisté naléhavě potřebují mluvit se svědky dopravní nehody, kteří by tak svojí případnou svědeckou výpovědí mohli vyznaným způsobem přispět k objasnění tohoto skutku," žádá tiskový mluvčí brněnských policistů. Pokud jste byli svědky události, můžete se ozvat na tísňovou linku policie 158.

TN.cz